Polecane laptopy nowe

Laptopy do gier

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021

Przetestowałem mnóstwo laptopów możesz to sprawdzić tutaj. Obecnie w laptopach do gier króluje procesor i5 10300H dzięki swojemu wysokiemu zegarowi, jednak jeśli uważacie, że przyda wam się więcej rdzeni na przyszłość proponowałbym procesory Ryzen z serii 5000. Jeśli mówimy o graniu to obowiązkiem jest wybranie laptopa z 16GB ram.

Laptopy do pracy i nauki

Jeśli chodzi o laptopy do pracy czy nauki to jest całkiem sporo możliwości. Unikałbym procesorów serii i3 jako że są one dwurdzeniowe. W tej kategorii zarówno mobilne Ryzeny i procesory Intela spisują się bardzo dobrze.

  • 2055zł HP 250 G7 – jest to jeden z najtańszych laptopów dostępnych z procesorem AMD Ryzen oraz konfiguracją 8GB RAM. Wystarczy do codziennej pracy i przeglądania internetu.
  • 2799zł Lenovo Thinkbook 14– przygotowałem na jego temat film. Thinkbook jest to biznesówka w metalowym wydaniu, osobiście bardzo mi się ten laptop spodobał. Całkiem niezły czas pracy na baterii i świetna jakość wykonania. Co ważne obejmuje go biznesowa gwarancja Lenovo.
  • 3499złLenovo ThinkPad E15
  • 3699złLG Gram – przygotowałem na jego temat film w wersji 14 calowej oraz wersji 15 calowej. Świetny lekki laptop który waży mniej niż 1KG. Do tego niewyobrażalnie pancerny co sprawdziłem w „crash testach”. Rewelacyjny czas pracy na baterii sprawia, że jest idealny w podróż.
  • 4899 zł Macbook Air (z procesorem M1) – laptop z rewelacyjnym czasem pracy na baterii. Główna zasługa to procesor M1 oparty o architekturę RISC ARM. Programy takie jak Adobe Premiere chodzą tak sobie, ale Photoshop, Final Cut czy Logic Pro śmigają aż miło.
  • 4999złMSI Prestige 14 – Bardzo dobry laptop do prostej obróbki wideo, i dla grafików. 100% pokrycia SRGB, bardzo dobry czas pracy na baterii.